Amasya Şeker’den Bayram Müjdesi

Haz 11, 2018

Amasya Şeker’den Bayram Müjdesi

Üreticilerimize ürettiği şeker pancarı bedelinin yarısından fazlasını pancarı teslim almadan önce maaş öder gibi şeker, gübre, tohum ve nakdi avans adı altında ödeme hedefimizi bu yılda gerçekleştirdik. Dini bayramlar öncesi nakit avans dağıtarak bayram alış-verişlerinde üreticimizi bir nebze olsun rahatlatmayı planlamıştık, hedefimize ulaştık ve bu uygulamayı artık gelenek haline getirerek Ramazan Bayramı öncesi 10 milyonu nakdi avans, 1 milyonu şeker avansı olmak üzere toplam 11 Milyon liralık avans ödemesi yaptık.

2018/2019 kampanya dönemi pancar ekimlerini tamamlamış bulunmaktayız. Fabrikamız dört il on bölge ekim alanlarında 87.238 dekar pancar ekimini sorunsuzca tamamlamıştır. Çiftçilerimize ekim dönemi süresince 1 milyon 123 bin TL tutarında ekim avansı nakit olarak ödenmiş olup ayrıca bu dönemde 2 milyon 970 bin TL tutarında muhtelif cins Şeker Pancarı Tohumu dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Çiftçilerimize Ramazan ayı süresince şeker ihtiyaçlarını karşılamak için 10 dekara 1 torba (50 Kg), 10 dekar üstüne ise 2 Torba (100 Kg) şeker dağıtımına başladık. Şeker dağıtımı haziran ayı sonuna kadar devam edecektir. Bugüne kadar ise yaklaşık 1 milyon TL değerinde şeker dağıtımını gerçekleştirdik.

Çiftçilerimizin içinde bulunduğumuz şu mübarek ayda nakit ihtiyaçlarını giderilmesi için haziran ayı sonunda dağıtılacak yaklaşık 10 milyon TL tutarındaki çapa avansı dağıtımı çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlanmış olup, çiftçilerimize SMS yolu ile alacakları avans miktarı ayrıca bilgi olarak verilmektedir. Ramazan Bayramı öncesi avans dağıtımı tamamlanacaktır. Böylece haziran ayı sonu itibari ile dağıtılan ve dağıtılacak avansların toplam değeri yaklaşık 15 milyon TL olacaktır.

Yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesi ile başta Fabrikamız çiftçileri olmak üzere Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, Sağlık, Barış ve Sevgi getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz eder tüm çiftçi kardeşlerimize avanslarının hayırlı olmasını dilerim.

 

Mustafa SAATCI

Amasya Şker Fabrikası A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya