Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman Varol ve Amasya İl Genel Meclis Üyelerimiz fabrikamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kas 20, 2018

Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman Varol ve Amasya İl Genel Meclis Üyelerimiz fabrikamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından karşılanan Sayın Valimiz Dr. Osman Varol ve Amasya İl Genel Meclis Üyelerimize fabrikamızda devam eden kampanyamız hakkında detaylı bilgiler verildi. Fabrikamızda şeker üretiminin gerçekleştirildiği tüm aşamaların incelenmesinden sonra Fabrikamız toplantı salonunda Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman Varol Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile toplantı gerçekleştirdiler. 
Amasya Şeker Fabrikasını daha iyi yerlere nasıl taşınması konusunun detaylı olarak masaya yatırıldığı toplantıda ağırlıklı olarak bölge çiftçilerimizin yaşadığı sorunlar gündeme alındı. Yönetim Kurulumuzun bu sorunlar ile ilgili yapmış olduğu çalışmaları ve ileriye dönük çözüm odaklı planları hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca toplantı sonunda Amasya İl Genel Meclisi tarafından Yönetim Kurulumuza ve Amasya Şeker Çalışanlarımıza yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi sunuldu.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman Varol “Bugün fabrikamızda bazı incelemelerde bulunduk. Sağ olsunlar fabrikamızın yöneticileri bizleri misafir ettiler, ağırladılar. Pancarın buraya gelmesinden şeker olana kadar ki kısmı hep birlikte görmüş olduk. Bu çok hassas bir sektör. Doğrudan ve dolaylı olarak birçok kişiye etki eden bir sektörden söz ediyoruz. Birçok yan ürüne ulaşmasıyla da çok fazla artı değere sahip bir üründen bahsediyoruz. Gıda, yem, taşımacılık, içecek gibi birçok alana hitap eden bir ürün. Bu fabrika Amasya için önemli bir değer. Hepimizin üzerine düşen bu fabrikanın sürekliliğinin devam ettirilmesi ve geleceğe taşınmasıdır. Burada da bu anlamada güzel bir iş birliği mevcut. Malumunuz fabrikamızın büyük kısmı kooperatiflerimize ait. Tamamen çiftçilerimizin kendi değeri olan bir fabrika. Dönem dönem bazı dalgalanmalar olabiliyor ama bu bizim motivasyonumuzu eksiltmemeli.” dedi.

Sn. Valimize ziyaretinde ayrıca İl Genel Meclis Başkan Mustafa ÇİTTIR ve İl Genel Meclis Üyelerimiz, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim YILDIRIM, Suluova Kaymakamı Erdoğan KANYILMAZ, Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, Eski Çeltek Kömür İşletmesi Müdürü Ahmet KARA ve kıymetli hazirun eşlik etti.

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya