Çiftçimize Hizmetimiz Devam Ediyor

Kas 16, 2018

ÇİFTÇİMİZE HİZMETİMİZ DEVAM EDİYOR

Hamamözü ilçesinde Fabrikamız tarafından kullanılan pancar kantarı geçmiş yıllardaki Amasya Şeker Yönetimi tarafından alınan bir kararla kapatılmıştı. Bu durum ilçe çiftçisinin nakliyede çektiği sıkıntı nedeniyle pancar ekiminden uzaklaşmasına neden olurken, Hamamözü’nün tarımsal ekonomisine zarar verdiği gibi fabrikamızın pancar ekim oranının azalmasına da neden olmuştu.
Bizler hizmeti çiftçinin ayağına götürmekle mükellefiz. Hamamözü ilçemizde bulunan pancar kantarı ile ilgili yapılan fizibilite çalışmaları ve ayrıca Hamamözü Belediye Başkanı Sayın Bahattin Destebaş Bey’inde bu konu hakkında fabrikamızı ziyaret ederek çiftçilerimizin taleplerini iletmesi neticesinde, yeniden kantarın faaliyete geçirilmesini Yönetim Kurulumuz oy birliği ile karara bağlamış bulunmaktadır.
Kantarın faaliyete başlaması ile bu bölgede pancar eken çiftçilerimiz hem trafik hem de maddi açıdan rahata kavuşacaklardır. Çiftçilerimizin bu imkanları değerlendirerek üretimi artırma noktasında gayret göstermeleri fabrikamıza büyük katkı sağlayacaktır. Yeniden faaliyete geçecek olan Kantarımız fabrikamıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun.

Saygılarımla,
Mustafa SAATCI
Amasya Şeker Fabrikası A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya