Çiftçiye 34 Milyon Lira

Kas 6, 2017

Amasya Şeker Fabrikası çiftçi odaklı çalışmaları, gayretli çalışma ortamı, istikrarlı yönetim politikası, tasarruflu çalışma prensibi ve oluşturduğu kurumsal yapısının meyvelerini toplamaya başladı.
 
Bu bağlamda şirketin ve dolayısıyla üreticisinin ekonomik sorunlarını çözmede öncelik gösteren Amasya Şeker Fabrikası 2017 yılı içerisinde çiftçisine toplam 34 Milyon lira avans ödemesi yaparak, üreticisine duyduğu hassasiyeti yeniden göstermiş oldu.
 
2017 yılında çiftçisine 1 milyon 300 bin lira Ekim avansı, 4 milyon 300 bin lira Pancar Tohumu, 5 milyon 700 bin lira Çapa Avansı,6 milyon 300 bin lira Gübre Avansı, 700 bin lira Kristal Şeker avansı, Çiftçilerimizin Pancar Koop mağazalarından almış oldukları araç gereçler için 3 milyon 500 bin ve 12 milyon 200 bin nakit avans ile toplamda 34 Milyon lira avans ödemesi gerçekleştirmiş oldu.
 
Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Mustafa Saatcı, "Üreticilerimizin mağdur olmaması ve üretim aşamasındaki borçlarını bir an önce kapatabilmesi için büyük gayret gösterdik. Üretimin aralıksız ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği kampanya döneminde çiftçimizin refahı adına bugüne kadar 34 Milyon lira  avans ödemesi gerçekleştirmiş olduk. Ödenen bu avanslar hem çiftçimiz hem de ekonomimiz adına çok önemli gelişmelerdir. Çiftçisinin sorunlarını aşmak için büyük mücadele eden Amasya Şeker Fabrikası, üreticilerin bundan sonraki dönemlerde de, avanslarını gününde ve zamanında ödeyerek, hiçbir mağduriyet yaşamamaları için elinden gelen tüm gayreti gösterecektir." şeklinde konuştu.

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya