Şeker Pancarı Alım Fiyatımız Nakliye Hariç 235,00 TL/Ton

Haz 14, 2018

Şeker Pancarı Alım Fiyatımız Nakliye Hariç 235,00 TL/Ton

 

Değerli Çiftçilerimiz;

Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 12 Haziran tarihinde Amasya da yaptığı konuşmada yöremiz siyasilerinin yoğun gayretleri sayesinde 2018/2019 dönemi nakliye hariç %16 polarlı Şeker Pancarının alım fiyatını 235,00 TL/Ton olarak açıklamıştır. Böylelikle Pancar Ekim dönemi başlangıcında siz değerli çiftlilerimize bildirdiğimiz Pancar Alım Fiyatımız 235,00 TL/Ton resmi olarak Amasya da ilan edilmiş oldu.

 

2018/2019 kampanya dönemi pancar ekimlerini tamamlandığımızı daha önceki basın açıklamamda belirtmiştim. Dört il on bölge ekim alanlarında 87.238 dekar pancar ekimini sorunsuzca tamamladık. Çiftçilerimize ekim dönemi süresince 1 milyon 123 bin TL tutarında ekim avansı ve 10 milyon TL ise Ramazan Bayramı öncesi çapa avansını nakit olarak ödedik. Çiftçilerimize Ramazan ayı süresince şeker ihtiyaçlarını karşılamak için 10 dekara 1 torba (50 Kg), 10 dekar üstüne ise 2 Torba (100 Kg) şeker dağıtımı gerçekleştirdik. Şeker dağıtımı haziran ayı sonuna kadar devam edecektir.

Yöremizin en büyük çiftçi kuruluşu olan ve her zaman çiftçisinin yanında yer almayı amaçlayan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Amasya Şeker Fabrikası, yöremiz siyasilerinin eşsiz destekleri neticesi sadece kendi yöresinin değil aynı zamanda tüm Türkiye çiftçisinin beklentilerinin karşılanmasını sağlamıştır.

Açıklanan bu fiyatının bizlere güvenip alternatif diğer ürünler yerine pancar ekimine devam eden çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni eder, Amasya Şeker Fabrikasının bu topraklarda Pancar tarımının ve yöre çiftçilerinin sigortası konumunda olduğu hususunun bilmesini saygılarımızla kamuoyuna ilan ederiz. 

 

Mustafa SAATCI

Amasya Şeker Fab. A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya