Sn. Valimiz Dr. Osman Varol, Fabrikamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kas 3, 2017

Sn. Valimiz Dr. Osman Varol, Fabrikamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yönetim Kurulu Üylerimiz ve Genel Müdürümüz tarafından karşılanan Sn. Valimiz Dr. Osman Varol'a Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Saatcı ve Genel Müdürümüz Vural Kamil Akyazan tarafından fabrika da yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Sn. Valimiz Dr. Osman Varol, daha sonra fabrika bünyesinde şeker üretiminin gerçekleştirildiği tüm aşamaları inceleyerek şekerin tarladan sofraya yolculuğunu yerinde görme fırsatı buldu. 
“Amasya Şeker Fabrikasının ülkemizin sayılı şeker fabrikalarından biri olduğunu belirten Sn. Valimiz Dr. Osman Varol, Suluova ilçesinde bulunan şeker fabrikasının bölge ekonomisi için önem taşıdığını söyleyerek; "Fabrikamız bölgemizin ekonomisi, sanayisi ve istihdamı adına çok önemli bir işletmedir" dedi.

Sn. Valimiz Dr. Osman Varol, tesislerdeki incelemelerinin ardından Fabrikamız Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Sn. Valimize ziyaretinde ayrıca, Amasya İl Garnizon Komutanı Zafer Uğur, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Suluova Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Suluova Jandarma Komutanı Cenk Alper Göksu, Suluova Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Suluova TSO Başkanı Turgut Aksu eşlik etti.

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya