Suluova Kaymakamımız Dr. Vural Karagülün Fabrikamızı Ziyareti

Ara 14, 2017

Suluova Kaymakamımız Dr. Vural Karagül, Fabrikamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bu yıl 64. pancar işleme kampanya döneminde üretim yapan Fabrikamızda incelemelerde bulunan Kaymakamımız Dr. Vural Karagül’e ziyaretinde Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu eşlik etti. Yapılan ziyarette Fabrikamız Genel Müdür vekili Vural Akyazan şekerin tarladan fabrikaya geldiği safhadan soframıza geldiği ana kadar geçen tüm işlemler hakkında bilgiler verdi.

Yaptığı ziyaret sonrası bir açıklama yapan Kaymakamımız Dr. Vural Karagül, Şeker Fabrikası’nın Suluova için çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bugün ilçemiz için çok büyük değer olan Amasya Şeker Fabrikamızı ziyaret ettim. Şunu çok iyi biliyoruz ki Amasya Şeker Fabrikasının Kristal Şekeri kalitesi ile dünya standartlarında olup, Ülkemizde kalite ve güvenilirlik açısından ilk sıralarda yer almakta. Bugün baktığımızda 1954 yılında Demokrasi kahramanımız Adnan Menderesin kurduğu ve Amasya’mız adına güzide bir işletmedir. Kurulduğu günden itibaren Amasya’nın ekonomik ve sosyal gelişiminde çok büyük rol oynamıştır. Şeker Fabrikamız, ekonominin asıl gücünü sanayileşmenin oluşturduğu günümüzde yarattığı istihdam ve yan sektörlere sağladığı önemli katkılar bulunmaktadır. Doğrudan desteklediği tarım ve hayvancılık alanında ülkemiz ve Amasya ekonomisine çok ciddi katma değer sağlamaktadır. Kurulduğu günden bugüne her yıl düzenli olarak bakım ve onarımı yapılan ve teknolojiye ayak uyduran Şeker Fabrikası tek kelime ile Amasya ekonomisinin can damarıdır.” dedi.

Kaymakamımız, Fabrikamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ve Yönetim Kurulu üyemiz Musa Toprak’la istişarelerde bulundu.

Fabrikamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ise yaptığı açıklamasında İlçe Kaymakamımız Dr. Vural Karagül’ün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu’nun ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek yaptığı açıklamada; “ İlçe Kaymakamımızın fabrikamıza gelerek bizleri ziyaret etmesinden dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Kaymakamımız ile istişare yaptık. Fabrikamızın bu yılki üretimi ve önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırımlar hakkında bilgiler paylaştık. Kaymakamımıza ve Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Şeker Mah. Diriliş Cad. No:2 05500 Suluova / Amasya